Jesteś w: Główna / Moda / Jak zadbać o nogi latem?
Jak zadbać o nogi latem?

Jak zadbać o nogi latem?

Kochać być Kobietą to znaczy dbać o swoje nogi 🙂

Zwłaszcza teraz, kiedy zbliża się lato, a temperatura już nam pozwala pokazywać nóżki 😉 Jeśli zauważyłaś, że skóra na nogach niemiłosiernie się świeci, pojawiły się przebarwienia, suche miejsca lub krosty, poradzę Ci, co powinnaś zrobić.

Zwykle widać, kiedy skóra jest przesuszona. Ale kiedy Twoje łydki świecą „jak psu jajca” ;), to też oznaka wysuszenia. Nie masz czasu, żeby się kremować codziennie? Zainwestuj w mleczko do ciała. Na półkach sklepowych jest ich mnóstwo. Wypróbuj produkt już w sklepie i wybierz taki, który łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Będziesz zdziwiona, jak sprawnie Ci to pójdzie następnym razem. Wystarczy kilkanaście sekund przed snem.

Porobiły Ci się krosty? Przebarwienia? Wykonuj peelingi! Wiem, to trochę oklepane. Ja też nie lubię się babrać z tymi cukrowymi. Ale wynalazłam dwa zastępcze sposoby:

  1. Zamiast zwykłej gąbki do żelu pod prysznic używam takiej z jedną chropowaną stroną. To całkiem przyjemna kąpiel. Ważne, żeby używać jej wyłącznie jako zastępstwo – co najwyżej 2 razy w tygodniu!
  2. W moim zestawie z depilatorem znalazło się coś w rodzaju szczotki – delikatniejsza wersja. Średnio co miesiąc trę nią całe nogi, zwłaszcza tylną część ud. Unikam w ten sposób wrastania włosków po depilacji.

To już prawie finito! Ograniczam się do trzech rad. Tą najważniejszą jest dbanie o smukłość 🙂 Zgrabne nóżki to podstawa, a zarazem marzenie każdej z nas. Ja ćwiczę. W miarę regularnie. Szybko się nudzę monotonią, więc czasem jest to Mel B, czasem GymBreak, czasem FitDaily, czasem „ladies boxing workout”.

Jeśli coś Ci nie wychodzi, masz niską samoocenę, nie przejmuj się. Serio, szkoda zdrowia. Każdy ma w głowie inny ideał piękna i Ty JESTEŚ lub BĘDZIESZ dla kogoś takim 😉

Zostaw komentarz

Twój adres Email nie będzie wyświetlonyWymagane pola są zaznaczone *

*

Przewiń na górę strony